Korespondencja seryjna

Korespondencja seryjna jest funkcją w większości aplikacji stosowaną do przetwarzania danych, która umożliwia użytkownikom wysyłanie podobnych listów lub dokumentów do wielu odbiorców. Ponadto umożliwia połączenie pojedynczego szablonu formularza ze źródłem danych, które zawiera informacje o nazwie odbiorcy, adresie i innych obsługiwanych danych.

Prościej mówiąc korespondencja seryjna to automatyzacja dodawania danych (takich jak nazwy i adresy) do materiałów mailingowych (listów i kopert). Kampanie listowe mogą być nieco uciążliwe bez fuzji mailowych, które pozwalają na wprowadzanie danych w nagłówku i treści listu, czyniąc je bardziej osobistymi. Dzięki temu możesz wprowadzić do listu dowolne dane, które sobie życzysz, np. tytuł i firmę, jeśli chcesz.

wysyłanie listów

Do czego może być wykorzystywana korespondencja seryjna?

Korespondencja seryjna może być wykorzystywane do każdej listowej kampanii, którą możesz organizować, włączając w to angażowanie klientów, wysyłanie ofert, proszenie o zbiórkę pieniędzy itp.

Jak ona działa?

Aby uruchomić korespondencję seryjną, musisz użyć co najmniej dwóch programów komputerowych: jednego do arkuszy kalkulacyjnych i drugiego do tworzenia materiałów seryjnych. Poniżej znajdziesz, jak zrobić to krok po kroku:

Korespondencja seryjna umożliwia przede wszystkim automatyzację procesu wysyłania przesyłek masowych do klientów, abonentów lub osób fizycznych. Poza tym działa wtedy, gdy przechowywany jest plik danych zawierający informacje o odbiorcach, do których ma być wysłany list. Plik ten może być arkuszem kalkulacyjnym lub plikiem bazy danych zawierającym oddzielne pola dla każdego rodzaju informacji, które mają być połączone w ramach listu. Drugi plik to dokument słowny lub szablon listu. Informacje odbiorców o szablonie listu są puste. Po rozpoczęciu procesu łączenia listów, dane odbiorców z arkusza kalkulacyjnego lub bazy danych są pobierane i umieszczane w pustym polu w liście, jeden po drugim, aż do momentu utworzenia wszystkich listów.


źródła:
https://www.docufield.com/pl/nowoczesna-korespondencja-seryjna