Profesjonalna obróbka skrawaniem CNC

Obróbka skrawaniem CNC jest wykorzystywana do produkcji niezwykle dokładnych, wysokiej jakości części o doskonałym wykończeniu. Typy maszyn CNC obejmują proste frezy o ruchu liniowym i obrotowym, tokarki i bardziej złożone maszyny o wielu osiach, pracujące wielowymiarowo w celu uzyskania bardzo dokładnych części, które mogą być wykorzystywane do testowania kształtu, dopasowania i funkcjonalności.

Proces CNC obejmuje opracowanie i użycie specjalnego programu do obróbki 3D w celu wygenerowania wymaganych ścieżek cięcia do maszyny CNC, która następnie uruchamia zautomatyzowany proces w celu przeprowadzenia wymaganych procedur "obróbki". Maszyna CNC może być zaprogramowana tak, aby powtarzać proces, dzięki czemu wiele części może być replikowanych zgodnie z tymi samymi specyfikacjami. Rezultatem jest precyzyjna dokładność, spójność i jakość, nawet w przypadku najbardziej złożonych modeli koncepcyjnych lub części.

wiertla

Kiedy należy stosować obróbkę skrawaniem CNC?

Obróbka skrawaniem CNC jest procesem "redukcyjnym", w którym części są wytwarzane poprzez fizyczne usuwanie materiału za pomocą sterowanych komputerowo maszyn, takich jak frezarka, tokarka i szlifierka. Oznacza to, że jest on idealny do produkcji:

- Wysoce dokładne części, w przypadku których wymagana jest dokładność i precyzja.

- Setki lub tysiące identycznych części w dłuższym okresie z tego samego pliku CAD.

Jakie są zalety obróbki skrawaniem CNC?

W zależności od tego, jaka obróbka skrawaniem CNC jest stosowana - frezowanie, toczenie lub szlifowanie, można wyprodukować wiele typów części. Złożone konstrukcje kątowe mogą być produkowane na wieloosiowych maszynach, natomiast toczenie może być wykorzystywane do produkcji gwintów, śrub i elementów mechanicznych. Właściwości części końcowej zależą od materiału źródłowego.

Jakie materiały do obróbki skrawaniem CNC są oferowane przez projekty prototypowe? Liczne rodzaje metalu i tworzyw sztucznych mogą być obrabiane z wykorzystaniem obróbki skrawaniem CNC.

KOMENTARZE:
• Grzegorz
http://zomit.eu/ | 2019-08-12

CNC konkuruje przede wszystkim niskimi kosztami wytworzenia bardzo precyzyjnych elementów.