Jak zapakować świąteczne prezenty?

Masz już wybrane idealne prezenty świąteczne dla przyjaciół i rodziny, ale nie jesteś pewien, jak je zawinąć? Prezenty powinny prezentować się równie dobrze na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zmienić ich wygląd mogą pudełka na prezenty. W tym artykule pokażemy Ci, jak odpowiednio zapakować upominki, stosując się zaledwie do pięciu prostych kroków.

Wszyscy chcemy myśleć, że jesteśmy dobrzy w pakowaniu prezentów....ale nawet jeśli brzmi to prosto, pakowanie prezentów może być naprawdę trudne! Dlatego też poświęcamy czas, aby pokazać Ci, jak zapakować prezent, który chcesz wręczyć bliskiej Ci osobie.

prezent

Krok 1: Umieść prezenty w pudełkach.

Zawinięcie prezentów bożonarodzeniowego będzie łatwiejsze, jeśli umieścimy je w pudełkach. Jeśli podarunek nie przyszedł z pudełkiem, umieść go w dowolnym odpowiednio dostosowanym pudełku na prezent. Następnie, przygotuj małe kawałki taśmy, aby były gotowe do użycia. Jeśli możesz, użyj taśmy dwustronnej, aby uzyskać czyste krawędzie.

Krok 2: Zmierz prezenty bożonarodzeniowe.

Kupując papier ozdobny, zwróć uwagę na jego jakość. Bardziej wytrzymały materiał będzie łatwiejszy do zmierzenia i nie rozerwie się tak szybko w czasie pakowania. Wcześniej jednak określ, ile papieru będziesz potrzebować, aby pokryć wszystkie pudełka na prezenty, które przygotowałeś. Jak zrobić to prawidłowo? Najpierw umieść upominek na dużym arkuszu papieru. Wytnij wystarczająco dużo papieru, aby każda strona, po przeniesieniu dookoła pudełka, sięgała nieco dalej niż do połowy jego długości. Posiadanie zbyt dużej ilości papieru będzie równie uciążliwe, jak posiadanie zbyt małej ilości papieru.

Krok 3: Zapakuj prezenty.

Każdą krawędź papieru złóż na długość około 1 cm, aby ukryć niechlujne cięcia nożyczkami. Następnie umieść pudełka do góry nogami na wyciętym papierze ozdobnym. Łączenia ukryj na spodzie pudełka na prezenty. Przenieś papier wokół pudełka i znów złóż krawędzie, zabezpieczając je taśmą. Później złóż końce papieru, kładąc prezent na boku. Zaczynając od jednego końca, złóż krótki bok w kierunku środka pudełka. W ten sposób zmniejszasz rozmiar papieru, zachowując jego kształt i zapobiegając rozdarciom. Powtórz ten krok dla pozostałych końcówek po każdej stronie prezentu.

Krok 4: Ozdób pudełka na prezenty.

Po zapakowaniu prezentów nadszedł czas, aby je udekorować. Do wykonania pięknej kokardy użyj grubej wstążki, która kolorystycznie będzie nawiązywać do motywów umieszczonych na papierze ozdobnym. Wybierz coś, co dopełni podarunek. Wybór opcji „zrób to sam” doda mu osobistego charakteru. Mogą to być zdjęcia lub figurki z masy solnej, możliwości jest naprawdę wiele. Nie zapomnij także dodać etykiety z imieniem osoby, którą chcesz obdarować.

Jednak, jeśli wciąż masz problem, jak owinąć pudełka na prezenty w papier i je ozdobić, lepiej zdaj się na pomoc specjalistów. Zazwyczaj tego typu usługę oferują kwiaciarnie i sklepy z drobnymi upominkami. Nie są to duże koszta, a pozwolą Ci zaoszczędzić czas i nerwy.

KOMENTARZE:
• Dawid
http://www.goldenbox.com.pl/opakowania-na-prezenty.html | 2019-08-13

Ja kupują gotowe opakowania. W sklepach jest duży wybór kolorów i wzorów.