Jakie jest zastosowanie przenośników ślimakowych w przemyśle?

Przenośnik ślimakowy jest jedną z niezawodnych i ekonomicznych metod transportu materiałów sypkich. Dzięki swojej wszechstronności przenośniki ślimakowe mogą transportować różnorodne materiały sypkie, począwszy od suchego, sypkiego cementu, a skończywszy na mokrych substancjach półstałych. Dlatego, kiedy wiele materiałów wymaga przemieszczenia, firmy, aby wykonać to zadanie, stawiają na przenośniki ślimakowe.

Przenośnik ślimakowy wykorzystuje nachyloną, spiralną płaszczyznę, aby przenieść materiał w pożądane miejsce. Ich obsługa jest dość prosta. Każdy przenośnik posiada ślimak spiralny, który rozciąga się wzdłuż pożądanej odległości. Można go całkowicie zamknąć w cylindrze lub położyć w rynnie. Jeden koniec przenośnika przesuwa materiał w górę poprzez ruch spiralny. Materiał może być płynny, półpłynny lub granulowany.

przenośnik przemysłowy

Wiele procesów rolniczych wykorzystuje przenośniki ślimakowe do zastosowań rolniczych. Ziarno może być łatwo przemieszczane wraz z innymi substancjami sypkimi. Istnieje wiele korzyści konstrukcyjnych w odniesieniu do elastycznych przenośników. W przypadku projektów pionowych i przenośników przenośnik ślimakowy zajmuje minimalną przestrzeń przy jednoczesnym przenoszeniu dużych ilości materiału. Ślimak jest regulowany, dzięki czemu aplikatory mogą regulować szybkość obrotu ślimaka. Kolejną zaletą jest to, że ich konstrukcja nie uszkadza żadnych materiałów, które są transportowane wewnątrz. Równie łatwo można przemieszczać ziarno, kruszone skały, proszki, a nawet półpłynne substancje.

Zalety przenośnika:

Wiadomo, że produktywność działalności firmy zależy od szybkiego i wydajnego przemieszczania produktów. Systemy przenośników pomagają firmom sprostać tym wyzwaniom. Różnego rodzaju przenośniki mogą być wykorzystywane do ogrzewania, chłodzenia, mieszania, napowietrzania i dozowania. Niezależnie od tego, czy firmy potrzebują pojedynczego komponentu, czy też kompletnego, zaprojektowanego systemu, rozwiązaniem jest dostawca pełnego zakresu usług. Przenośnik ślimakowy istnieje już od pewnego czasu. Chociaż nastąpił postęp technologiczny, nadal ciężko pracują nad przemieszczaniem ogromnych ilości materiału w podobny sposób, jak w przeszłości.


źródła:
http://www.pomkalisz.pl/przenosniki-slimakowe.html