Jak wybrać zapach do samochodu?

Dobrze dobrany odświeżacz powietrza może wytworzyć w samochodzie przyjemny zapach, który będzie wystarczająco silny, aby wyeliminować nieprzyjemne aromaty związane z paleniem papierosów, jedzeniem, czy obecnością zwierząt w czasie podróży. Zapachy samochodowe mogą nadać wnętrzu naszego auta nie tylko wyjątkowy klimat, ale także mogą wpłynąć na nasz nastrój w czasie jazdy. Dzięki czemu poranne wyjazdy do pracy, czy kilkugodzinne wycieczki z rodziną będą upływały w przyjemniejszej atmosferze. Jednak na jaki odświeżacz się zdecydować? Oto najlepsze zapachy samochodowe dostępne na rynku:

W puszce

zapach w samochodzie

Styl tego odświeżacza powietrza jest podobny do kleistego żelu i składa się z metalowej lub plastikowej puszki, która posiada słodko pachnącą, żelową substancję. Puszka posiada górną część z regulowanymi otworami, co ułatwia określenie ilości zapachu do uwolnienia w dowolnym momencie. Chociaż produkty te mają potencjał, aby były trwalsze niż większość produktów żelowych, to jednak nadal nie są na tyle skuteczne, aby całkowicie eliminowały silne zapachy w pojeździe.

Wtyczki zapachowe

Odświeżacze w postaci wtyczki są popularnym wyborem i składają się ze związku na bazie oleju, który znajduje się w obudowie z tworzywa sztucznego. Są one zaprojektowane tak, aby można było je podłączać je do gniazdka elektrycznego. Po podgrzaniu mieszanki na bazie oleju zaczyna wydzielać się zapach. Wtyczka ta doskonale sprawdza się w przypadku silnych zapachów, wypełnia bowiem pachnącym aromatem całe wnętrze auta.

W sprayu

Zapachy samochodowe w sprayu są bardzo łatwe w użyciu. Sam aromat w tych odświeżaczach powietrza znajduje się w ciśnieniowej puszce, którą można rozpylić w dowolnym momencie. Odświeżacze w aerozolu nie działają zbyt długo, a ponadto uwalniają zapach w równych odstępach czasu, nawet jeśli w danej chwili odświeżenie nie jest konieczne.

W żelu

Te zapachy samochodowe wykonane są z mocnego i lepkiego żelu, w którym znajduje się aromatyczny olej. Ten typ odświeżacza łatwo przylega do każdej suchej powierzchni pojazdu bez konieczności stosowania kleju. Ponadto, ponieważ nie opiera się na odpowietrznikach ani innej formie napędu, nie jest tak skuteczny w eliminowaniu silniejszych zapachów wewnątrz pojazdu. Pozytywnym aspektem zapachowego żelu jest jego trwałość, która jest znacznie dłuższa, niż w innych przypadkach.

Tekturowe zapachy samochodowe

Tanim rozwiązaniem pozwalającym utrzymać świeży zapach pojazdu są tekturowe odświeżacze powietrza, czyli tzw. choinki. Są one przeznaczone do powieszenia na lusterku wewnętrznym i wykonane z tektury perfumowanej. Zapachowe produkty kartonowe są dość trwałe, ale nie są najbardziej skuteczne w kontrolowaniu najbardziej odczuwalnych lub nieprzyjemnych zapachów wewnątrz pojazdu.

KOMENTARZE:
• Sławek
http://imakk.pl/ | 2019-08-13

Ja lubię zapach kawy